  • ASUS TUF Gaming A16 R7 260/16/1TB/RTX5070 16" gaming-laptop
    Dette produkt er blevet bedømt til 4.8 ud af 5 stjerner.4.85
    AsusFeatureIcon
    Kort om produktet
    ASUS TUF R7 260/16/1TB/RTX5070 16" gaming-laptopen tilbyder kraftfuld AMD Ryzen 7 260 CPU, NVIDIA RTX 5070 GPU, levende 165Hz 16" IPS-skærm, 16GB DDR5 RAM og 1TB SSD til gaming og multitasking.Læs mere om produktet
    Ekskl. moms
    Oplader medfølger
    240240
    Specifikationer: R7-260/16/1024/RTX5070
    Smart at tilføje
    Specifikationer
    • AMD Ryzen™ 7 260-processor
    • NVIDIA GeForce RTX 5070
    • 16 GB DDR5 RAM, 1 TB SSD
    Se alle specifikationer
    Computing - ASUS - Win with Watt
    Fleksibel opgradering
    Computing - ASUS - Arc Flow Fans
    Nyt design for maksimal kraft og bærbarhed
    Det nye design af TUF Gaming A16 kombinerer kraft med bærbarhed. Den vejer mindre end 2,2 kg og er kun 17,9 mm tyk på det tyndeste sted, så den passer nemt i de fleste tasker og rygsække. Et 90Wh-batteri holder dig kørende i længere tid, perfekt til gaming og arbejde på farten!
    Computing - ASUS - 165Hz
    Militær kvalitet
    ASUS TUF R7 260/16/1TB/RTX5070 16" gaming-laptopen er designet til dem, der kræver høj ydeevne og pålidelighed på farten. Den er udstyret med en AMD Ryzen 7 260-processor kombineret med NVIDIA RTX 5070-grafik, der sikrer problemfri gaming og effektiv multitasking. Den 16-tommer IPS-skærm med 165Hz opdateringshastighed leverer imponerende billeder, mens 16GB DDR5 RAM og 1TB SSD giver rigelig hastighed og lagerplads til alle dine gaming- og produktivitetsbehov.
    Ydeevne
    Med AMD Ryzen 7 260-processoren har denne bærbare 8 kerner og en maksimal turbofrekvens på 5,1 GHz. Denne konfiguration sikrer, at den bærbare computer kan håndtere krævende opgaver og multitasking. De 16GB DDR5 RAM forbedrer yderligere dens ydeevne med hurtige hukommelseshastigheder på op til 5600 MT/s.
    NVIDIA GeForce RTX 5070
    Skærm
    Den 16-tommer IPS-skærm har en opløsning på 2560x1600 og en opdateringshastighed på 165Hz, som giver klare og levende billeder. Den antirefleks-behandlede skærm sikrer behagelig visning, mens 100% sRGB-farverum giver nøjagtig farvegengivelse.