  • Siemens Kogeplade med integreret emhætte ED611BS16E
    Dette produkt er blevet bedømt til 5 ud af 5 stjerner.51
    Siemens
    Kort om produktet
    PlatinumSiemens
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Ekskl. moms
    Spar 1000Spar 800Førpris: 9999.-Førpris: 7999.-
    Energimærkning
    Smart at tilføje
    Specifikationer
    • combiZone gør det muligt at lave mad med store gryder og pander.
    • touchControl - kontroller temperaturen ved direkte at trykke på touchpanelet på glasfladen.
    • The inductionAir Plus garanterer minimal støj - uden at gå på
    Se alle specifikationer
    promotion
    Montering skal foretages af hvidevaremontør*
    Fleksibilitet i kogezoner
    • combiZone: Kogezoner kan kobles sammen til en stor zone
    • : mulighed for at bruge større køkkengrej ved kombinere to klassiske kogezoner til en stor.
    • Kogezone foran til venstre: 190 mm, 210 mm, 2.2 kW (max. effekt 3.7 kW)
    • Kogezone bagerst til venstre: 190 mm, 210 mm, 2.2 kW (max. effekt3.7 kW)
    • Kogezone bagerst til højre: 145 mm , 1.4 kW (max effekt 2.2 kW)
    • Kogezone foran til højre: 210 mm, 2.2 kW (max. effekt 3.7 kW)
    Brugervenlighed
    • touchControl-betjening: styre strømmen med påtrykte +/- berøringsknapper.
    Tidsbesparelse og effektivitet
    • Booster-funktion på alle induktionszoner
    • : kog vand hurtigere takket være 50% mere energi end ved det højeste standardniveau.
    • quickStop: sluk hurtigt for en kogezone med et længere tryk.
    Design
    • Uden ramme
    Sikkerhed
    • 2 trins restvarmeindikation for hver kogezone: viser hvilke kogezoner der stadig er varme.
    • Børnesikring: forhindre utilsigtet aktivering af kogepladen.
    • Hovedafbryder: sluk for alle kogezoner ved et tryk på en knap.
    Installation
    • Dimensioner (HxBxD mm): 223 x 592 x 522
    • Krævet niche-størrelse til installation (HxBxD mm) : 223 x 560 x (490 - 490)
    • Min. bordplade tykkelse: 16 mm
    • Tilsluttet effekt: 7400 W
    Tilbehør
    • Clean Air Plus lugtfilter, Teleskopstik til ukanaliseret recirkulat inkluderet.
    • Kan monteres i 60 cm brede underskabe
    inductionAir Plus system, kogeplade med integreret emhætte.
    • Induktionskogeplade med effektiv fuldt integreret emhætte.
    • Emhætten starter automatisk, når en kogezone tages i brug.
    • - Fuldt manuel kontrol mulig via touchControl-betjening.
    • Let at afmontere og let at rengøre fedtfilter og væskeopsamlingenhed:
    • - Praktisk enhåndsfjernelse af filterenhed via flydende glaskeramikhåndtag.
    • Øverst: Opsamlingsbeholder på 200 ml til opsamling af eventuelt overkogning eller kondensvand.
    • - Afløbssytem til spild, der overstiger 200 ml væske.
    • I alt en samlet opsamlingskapacitet på 900 ml (200 ml + 700 ml).
    • Vandtæt blæsersystem.
    • Ydeevnen af ventilationssystemet:
    • - Fedtfilter effektvitet (i henhold til EN 61591) 94 %.