  • Acer Nitro V16 R5-8H/16/1TB/4050/165Hz 16" bærbar gaming computer
    Dette produkt er blevet bedømt til 4.8 ud af 5 stjerner.4.822
    AcerFeatureIcon
    Xbox Game Pass til PC
    Kort om produktet
    Besejr dine fjender med denne Acer Nitro V16 16” bærbare gaming computer. Den er udstyret med en AMD Ryzen™ 5-processor, et Nvidia RTX 4050-grafikkort, 16GB DDR5 RAM og en superhurtig 1TB NVMe SSD, så får en kraftfuld enhed, uanset hvor du er.Læs mere om produktet
    SilverAcer
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Ekskl. moms
    Spar 1332Spar 1066Førpris: 6999.-Førpris: 5599.-
    Specifikationer: R5 8640H / 16GB RAM / 1TB SSD / RTX 4050
    Specifikationer
    • AMD Ryzen™ 5 8645HS-processor
    • Nvidia Geforce RTX 4050-grafikkort
    • 16GB DDR5 RAM, 1TB M.2 PCIe SSD
    Se alle specifikationer
    MerePC
    Denne PC opfylder ikke kravene for at være en Mere PCinfo2
    Du finder vores store udvalg afMere PC her
    Mere performance
    Mere batteri
    Mere frihed
    Mere kreativitet
    Temperatur (tomgang) 2/5
    Temperatur (belastning) 2/5
    Støjniveau 2/5
    Laptop icon
    Batteri
    5h 54m
    Batteri
    Bærbare pc'er fra GeForce RTX 40-serien
    Ualmindeligt hurtigt – til gamere og kreative fagfolk
    Denne Acer Nitro V16 16" bærbare gaming computer lader dig nyde dine yndlings eSports-titler med høj FPS, samtidig med at du får nok kraft til at køre selv de nyeste spil. Computeren er udstyret med en AMD Ryzen™ 5 8645HS-processor og et NVIDIA® GeForce RTX™ 4050-grafikkort. Derudover er computeren udstyret med en fantastisk 16" IPS-skærm med en opdateringshastighed på hele 165Hz, så du får et både flot og flydende billede – ideelt til titler som CS2, Valorant eller Helldivers 2.
    AMD Ryzen™ 5 8645HS-processor
    Computeren er udstyret med en hexa-kernet AMD Ryzen™ 5 8645HS-processor med 12 tråde, hvilket giver en fantastisk ydeevne som kan håndtere selv de nyeste titler. Dens basisfrekvens er indstillet til 4,3GHz, men når behovet opstår, kan processoren automatisk skifte til 5GHz. Derudover er den ledsaget af 16GB hurtig DDR5 RAM, så du kan multitaske uden afbrydelser.
    NVIDIA RTX 4050 GPU
    165 Hz FullHD+ skærm
    Den 16" IPS LED-skærm har en krystalklar og detaljeret Full HD+ 1080p opløsning. IPS-teknologien giver en dybere kontrast, lysere farver og bredere betragtningsvinkler, mens skærmens opdateringshastighed på hele 165Hz giver et jævnt og flydende billede.
    SSD lager
    4K HDMI
    Forbindelse:
    - 1 x HDMI-port
    - 1 x USB-C Gen 4-port med strømforsyning
    - 2 x USB-A 3.2 Gen2-porte
    - Superhurtig WiFi 6e, Gigabit Ethernet LAN-port, Bluetooth 5.3
    - 3,5 mm kombineret høretelefon/mikrofon lydstik