HP OMEN 16 R-9/16/1TB/RTX5070 16" bærbar gaming computer
Computer & Kontor, Computere, Bærbar computer
HP
14899
Ekskl. moms
Oplader medfølger
Specifikationer: R9 -8940HX/16/1024/RTX5070
Smart at tilføje
Logitech G502 Hero USB gaming mus (sort)
NOS gamingmusemåtte (XXL)
Specifikationer
- AMD Ryzen™ 9 8940HX processor
- Nvidia GeForce RTX 5070 grafikkort
- 16 GB DDR5 RAM, 1TB M.2 SSD
Mix & Match: Spar 1000.- for hver 4000.- du køber for*
Denne HP OMEN 16 R-9/16/1TB/RTX5070 16" bærbare gaming computer kombinerer kraftfuld ydeevne med AMD Ryzen™ 9 8940HX-processor sammen med 16GB DDR5 RAM og 1TB M.2 SSD-lager. Med Nvidia GeForce RTX 5070-grafik og IPS-skærm sikrer den levende billeder til alle computer- og gaming-behov.
Kraftfuld ydeevne
HP OMEN 16 drives af AMD Ryzen™ 9 8940HX-processoren med 16 kerner og en maksimal turbofrekvens på 5,3 GHz. Dette sikrer problemfri multitasking og effektiv håndtering af krævende programmer. Laptopen har også 16GB DDR5 RAM med en hukommelseshastighed på 5200 MT/s, som giver hurtig og responsiv ydeevne til gaming og andre krævende opgaver.
NVIDIA GeForce RTX 5070
Højopløsningsskærm
Den 16-tommer IPS-skærm har en opløsning på 1920x1200 og leverer skarpe og detaljerede billeder med 165 Hz opdateringshastighed.
Forbedret lyd
Tilslutningsmuligheder
NB: Teksten er automatisk genereret/oversat og er ikke blevet revideret.
Kraftfuld ydeevne
NVIDIA GeForce RTX 5070
Højopløsningsskærm