  • Lenovo Legion Pro 7 R9-7HX/16/1024/4080 16” bærbar gaming computer
    Dette produkt er blevet bedømt til 5 ud af 5 stjerner.51
    LenovoFeatureIcon
    Xbox Game Pass til PC
    Kort om produktet
    Denne Lenovo Legion Pro 7 R9-7HX/16/1024/4080 16” bærbare gaming computer er oplagt til dine krævende behov med sin AMD Ryzen-processor, Nvidia RTX-grafikkort, 16” WQXGA-skærm med en 240Hz opdateringshastighed og sin hurtige M.2 SSD-lagring.Læs mere om produktet
    GoldLenovo
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Ekskl. moms
    Spar 5602Spar 4482Førpris: 19999.-Førpris: 15999.-
    Specifikationer
    • AMD Ryzen 9 7945HX-processor
    • Nvidia GeForce RTX 4080-grafikkort
    • 16GB DDR5 RAM, 1TB M.2 SSD
    Se alle specifikationer
    MerePC
    Denne PC opfylder ikke kravene for at være en Mere PCinfo2
    Du finder vores store udvalg afMere PC her
    Mere performance
    Mere batteri
    Mere frihed
    Mere kreativitet
    Temperatur (tomgang) 5/5
    Temperatur (belastning) 5/5
    Støjniveau 2/5
    Laptop icon
    Batteri
    4h 4m
    Batteri
    Bærbare pc'er fra GeForce RTX 40-serien
    Ualmindeligt hurtigt – til gamere og kreative fagfolk
    Nyd en flydende spiloplevelse mens du besejrer dine modstandere med denne Lenovo Legion Pro 7 16" bærbare gaming computer. Takket være den kraftfulde AMD Ryzen-processor og Nvidia RTX-grafikkort byder denne bærbare computer på masser af kraft til en ekstremt flydende spiloplevelse. Nyd dine spil på den detaljerede 16" WQXGA-skærm med en hurtig opdateringshastighed på hele 240Hz.
    Power of Ryzen
    Næste generations grafik
    G-Sync og FreeSync
    240Hz WQXGA-skærm
    Udfør dit arbejde eller besejr dine modstandere med den krystalklare 16" WQXGA-skærm med en opløsning på 2560x1600 pixels. Dens 240Hz opdateringshastighed sikrer et ekstremt jævnt billede og flydende brugeroplevelse. Derudover understøtter skærmen også HDR400 og Dolby Vision, mens den også reducerer skadeligt blåt lys med sin Low Blue Light-teknologien. Desuden kan skærmens opnå op til 500 nits lysstyrke og understøtter 100% af sRGB-farveskalaen.
    SSD-lagring
    HDMI
    Forbindelse:
    - 1 x HDMI-port
    - 2x USB-C 3.2 Gen 2-porte
    - 4x USB-A 3.2 Gen 1-porte
    - Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.2
    - Gigabit Ethernet-port
    - 3,5 mm høretelefoner-/mikrofonstik
    Andre funktioner:
    - Indbyggede 2W stereohøjttalere