  • MSI Vector U7-255HX/16/1TB/5070TI/16(QHD)-240 bærbar gaming computer
    Dette produkt er endnu ikke blevet bedømt.0
    MSIFeatureIcon
    Kort om produktet
    Ekskl. moms
    Smart at tilføje
    Specifikationer
    • Intel® Core™ U7-255HX processor
    • NVIDIA GeForce RTX 5070TI grafik
    • 16GB DDR5 RAM, 1TB M.2 PCIe SSD
    Se alle specifikationer
    promotion
    Mix & Match: Spar 1000.- for hver 4000.- du køber for*
    Læs mere
    Denne MSI Vector U7-255HX/16/1TB/5070TI/16(QHD)-240 bærbare gaming computer er det perfekte valg til gaming, uanset hvor du befinder dig. Den kraftfulde Intel® Core™ U7-processor sammen med NVIDIA GeForce RTX 5070TI-grafik giver dig mulighed for at skrue grafikindstillingerne helt op på ultra og nyde flydende gameplay. Og den 16" Quad HD+ IPS-skærm med en opdateringshastighed på 240 Hz får alt til at se skarpt, levende og super-glat ud.
    Intel® processor
    Den 20-kernede Intel® Core™ U7-processor fra Raptor Lake Refresh-familien muliggør højere clockhastigheder og lavere strømforbrug. Du kan køre flere krævende programmer samtidigt uden at opleve forsinkelser eller nedsat hastighed, hvilket er ideelt til streaming eller intensiv multitasking. Processoren kan skifte op til 5,2 GHz i hurtig turbo-tilstand. Den suppleres af 16 GB hurtig DDR5 RAM for at sikre problemfri drift med hukommelseskrævende programmer.
    NVIDIA GeForce RTX 5070TI
    AI-drevet
    240 Hz QHD+ skærm
    Den 16-tommer IPS-skærm har krystalklar Quad HD+ 2560 x 1600p opløsning. Den kører med en opdateringshastighed på 240 Hz, hvilket giver dig mulighed for at opleve utroligt flydende gaming. Panelet dækker 100% af DCI-P3-farveområdet, hvilket betyder, at farverne vil være levende og nøjagtige. Og 16:10-forholdet giver dig mere plads på skærmen.
    Per-tast RGB-tastatur
    Cooler Boost 5-teknologi
    SSD-lager
    Matrix Display
    Tilslutningsmuligheder
    - 1x HDMI 2.1-port
    - 2x Thunderbolt 5
    - 2x USB-A 3.2 Gen 2-port
    - Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3
    - RJ45 Ethernet-port
    - Hovedtelefon/mikrofon-kombistik
    Andre funktioner
    - OverBoost Ultra-teknologi til 220W strøm