  • Lenovo Legion 5 R7/16/1000/3070/QHD-165 15.6" bærbar gaming computer
    Dette produkt er endnu ikke blevet bedømt.0
    Lenovo
    Kort om produktet
    GoldLenovo
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Ekskl. moms
    OutletprisNyt produkt 9547.-Nyt produkt 7638.-
    Brugt - lidt brugsridser kan forekomme
    Nyt produkt 9547.-7638.-
    Specifikationer
    • AMD Ryzen™ 7 5800H-processor
    • Nvidia GeForce RTX 3070-grafikkort
    • 16 GB DDR4 RAM, 1000 GB SSD
    Se alle specifikationer
    Ryk til næste niveau med Lenovo Legion 5 bærbar gaming computer. Du får en maskine, der er designet til at opfylde behovene hos selv avancerede gamere. Nvidia GPU'en og AMD Ryzen™-processoren sikrer en flydende, lagging-fri ydeevne. Samtidig sørger IPS-skærmen med QHD-opløsning og 165 Hz opdateringsfrekvens for en fantastisk billedkvalitet.
    Lenovo Premium Care
    Ryzen™ Cezanne
    AMD introducerer den nye Ryzen™ 5000 Cezanne. Processoren bygger på Zen 3-mikroarkitektur, der tilbyder højere ydeevne end den forrige generation Renoir, samtidig med den er mere energibesparende. Octa-core AMD Ryzen™7 Mobile Processor gør det muligt at klare selv krævende opgaver i et snuptag. Den kan også køre to tråde per kerne, hvilket gør den helt ideel til spilstreaming foran et publikum. Ligesom processoren kan skifte til en 4,4 GHz turbofunktion, når det kræves. Processoren assisteres af den indbyggede AMD Radeon-grafik og 16 GB DDR4 RAM.
    Next-gen-grafik
    165Hz QHD-skærm
    Denne 15,6" LPS LED-skærm har krystalklar QHD 1440p opløsning og tynde rammer,som sikrer du får mest mulig skærm og færest mulige distraktioner. Skærmen kører på en frekvenshastighed på op til 165 Hz, hvilket sikrer en flydende, lagging-fri billedovergange. IPS-teknologien giver derudover bredere betragtningsvinkler, skarpere farver og dybere sort.
    Hurtig lagring
    HDMI
    Tilslutning
    - HDMI-port
    -2 vendbare USB-C 3.2 Gen2-porte
    -4 fuldstørrelse USB 3.2 Gen1-porte
    - Lynhurtigt WiFi-ax, Gigabit LAN port og Bluetooth 5.1
    - 3,5 mm høretelefon-/mikrofon kombi-mini-jackstik