  • MSI Vector 16 HX AI U9-275HX/16/1TB/5070 Ti 16" bærbar gaming computer
    Dette produkt er blevet bedømt til 4 ud af 5 stjerner.41
    MSIFeatureIcon
    Kort om produktet
    Denne MSI Vector 16 HX AI gaming laptop er udstyret med en Intel® Core™ Ultra 9 processor, Nvidia RTX 5070 Ti grafik og en 16" QHD + 240Hz skærm, hvilket giver en fantastisk spiloplevelse med MSI Overboost Ultra og Cooler Boost 5-teknologi.Læs mere om produktet
    Ekskl. moms
    Smart at tilføje
    Specifikationer
    • Intel® Core™ U9-275HX processor
    • NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti grafikkort
    • 16 GB DDR5 RAM, 1 TB M.2 PCIe SSD
    Se alle specifikationer
    Denne MSI Vector 16 HX AI U9-275HX/16/1TB/5070 16" gaming laptop er udviklet til højtydende gaming og giver dig stationær-lignende kræfter i et bærbart design. Udstyret med en kraftfuld Intel Core Ultra 9-processor og et GeForce RTX 5070 Ti-grafikkort leverer denne laptop en intens spiloplevelse og problemfri multitasking.
    Intel® Core™ Ultra 9-275HX processor
    Oplev styrken fra en stationær pc i bærbar form med Intel® Core™ Ultra 9-275HX. Med 24 kerner og op til 5,4 GHz Turbo Boost kan du køre krævende spil og programmer uden problemer – med effektivitet og ydeevne, uanset hvor du befinder dig.
    NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti
    Overboost Ultra-teknologi
    MSI’s Overboost Ultra-teknologi giver en samlet effekt på op til 240W, så både CPU og GPU kan køre på fuld styrke uden neddrosling. Det sikrer maksimal ydelse under gaming og andre krævende opgaver.