  • ROG Zephyrus G16 R-AI7/16/512/5070 16" gaming laptop
    Dette produkt er endnu ikke blevet bedømt.0
    AsusFeatureIcon
    Kort om produktet
    Denne ROG Zephyrus G16 R-AI7/16/512/5070 16" gaming laptop leverer uovertruffen ydelse med sin AMD Ryzen AI 7, NVIDIA RTX 5070-grafik og avancerede køling, alt sammen i et slankt, bærbart design til gaming på farten.Læs mere om produktet
    Ekskl. moms
    Oplader medfølger
    200200
    Smart at tilføje
    Specifikationer
    • AMD Ryzen™ AI 7 350-processor
    • NVIDIA GeForce RTX 5070
    • 32 GB LPDDR5X RAM, 1 TB SSD
    Se alle specifikationer
    Computing - ASUS - Ydeevne
    Begyndelsen på en ny æra
    Computing - ASUS - Skærm
    OLED-teknologi til bærbare gamere
    Nu kan bærbare gamere nyde ultrahurtige responstider og utrolige kontrastforhold, der er muliggjort af OLED-teknologi. Dette panel har en 2,5K-opløsning, der giver en fantastisk pixeltæthed på en 16" skærm, med 240 Hz opdateringshastighed og G-SYNC for silkebløde spiloplevelser. Med 100 % dækning af DCI-P3-farverummet, farvenøjagtighed med ΔE under 1 og VESA HDR True Black 500-certificering bliver HDR-indhold så virkelighedstro, at skærmen forsvinder.
    Computing - ASUS - Ydeevne og produktivitet
    Kølig, rolig, samlet
    Computing - ASUS - Produktivitet
    Enkel kontrol
    Vi har tænkt meget over designet af Zephyrus G16's pegefelt og tastatur for at opnå optimal kontrol. Den ekstra store trackpad gør det nemt og smidigt at scrolle. Tasterne er blevet 12 % større for at give en bedre skriveoplevelse takket være ekstra stivhed fra CNC-bearbejdning. Med en lang vandring på 1,7 mm giver tastaturets kontakter en førsteklasses skrivefornemmelse, og med en levetid på 20 millioner tastetryk er det en perfekt partner på lang sigt.
    ROG Zephyrus G16 R-AI7/16/512/5070 16" gaming-laptop er designet til gamere, der søger høj ydeevne på farten. Den er udstyret med en AMD Ryzen AI 7-processor og NVIDIA GeForce RTX 5070 GPU, som giver exceptionelle gaming-muligheder. Laptoppens avancerede varmestyringssystem sikrer, at komponenterne forbliver kølige under intense gaming-sessioner.
    Ryzen AI 7 350
    NVIDIA GeForce RTX 5070
    Skærm
    Den 16" OLED-skærm med en opløsning på 2560x1600px og en opdateringshastighed på 240Hz forbedrer yderligere den visuelle oplevelse og giver skarp og flydende bevægelse i hvert eneste billede.
    Kølesystem
    Mobilitet
    Med i pakken