  • Asus TUF Gaming 16 R9-7HX/16/1024/4060 16" bærbar gaming-computer
    Dette produkt er blevet bedømt til 5 ud af 5 stjerner.52
    AsusFeatureIcon
    Xbox Game Pass til PC
    Kort om produktet
    Den bærbare Asus TUF Gaming 16 R9-7HX/16/1024/4060 16" er klar til dine gaming-eventyr på farten takket være den kraftfulde AMD Ryzen-processor, Nvidia RTX-grafik, 16'' WQXGA 165Hz-skærm og en hurtig M.2 SSD-lagring.Læs mere om produktet
    Specifikationer
    • AMD Ryzen 9 7845HX-processor
    • Nvidia GeForce RTX 4060-grafikkort
    • 16GB DDR5 RAM, 1TB M.2 SSD
    Se alle specifikationer
    MerePC
    Denne PC opfylder ikke kravene for at være en Mere PCinfo2
    Du finder vores store udvalg afMere PC her
    Mere performance
    Mere batteri
    Mere frihed
    Mere kreativitet
    Temperatur (tomgang) 3/5
    Temperatur (belastning) 5/5
    Støjniveau 2/5
    Laptop icon
    Batteri
    5h 10m
    Batteri
    Bærbare pc'er fra GeForce RTX 40-serien
    Ualmindeligt hurtigt – til gamere og kreative fagfolk
    Ved hjælp af den bærbare Asus TUF Gaming 16" gaming-computer kan du nyde at spille dine yndlingsspil på farten. Den bærbare har en kraftfuld AMD Ryzen-processor og Nvidia RTX-grafik, der giver en jævn og fordybende spiloplevelse, mens den 16'' store WQXGA-skærm med 165 Hz giver flydende og jævn grafik. Sammen med en M.2 SSD-lagring giver det hurtige opstarts- og indlæsningstider.
    Kraften fra Ryzen
    Næste generations grafik
    WQXGA-skærm med 165 Hz
    Færdiggør dit arbejde og overvind dine fjender! Den bærbare computer kommer med en 16'' WQXGA-skærm med en krystalklar opløsning på 2560 x 1600 pixels. Opdateringshastigheden på 165 Hz giver dig ekstremt jævn scrolling og en flydende brugeroplevelse. Desuden kan antirefleksskærmen nå op på 400 nits lysstyrke og tilbyder 100% af sRGB-farveskalaen.
    SSD-lagring
    HDMI og DisplayPort
    Tilslutningsmuligheder
    - 1x HDMI 2.1 FRL-port
    - 1x USB-C 3.2 Gen 2-port med understøttelse af Display Port, Power Delivery og G-Sync
    - 1x USB-C 3.2 Gen 2-port med Display Port og G-Sync-understøttelse
    - 2x USB-A 3.2 Gen 1-porte
    - Ethernet-port
    - 3,5 mm høretelefon/mikrofonstik