  • Asus Zenbook S 14 UX5406SA Ultra-7 258V/32/1024 OLED Copilot+ PC
    Dette produkt er blevet bedømt til 5 ud af 5 stjerner.51
    AsusFeatureIcon
    Kort om produktet
    Ekskl. moms
    Skærmstørrelse (tommer): 14
    Den præcise kombination mangler
    Specifikationer: Ultra 7 258V/ 32GB RAM / 1TB SSD
    Specifikationer
    • Intel® Core™ Ultra 7 258V-processor
    • 14" 3K 120Hz OLED-touchskærm
    • 32GB LPDDR5X RAM, 1TB M.2 SSD
    Se alle specifikationer
    MerePC
    Du finder vores store udvalg afMere PC her
    Mere performance
    Mere batteri
    Mere frihed
    Mere kreativitet
    Temperatur (tomgang) 4/5
    Temperatur (belastning) 4/5
    Støjniveau 5/5
    Laptop icon
    Batteri
    11h 41m
    Batteri
    Kvinde står med en ASUS Zenbook S 14 laptop
    ASUS Zenbook S 14
    Produktbillede ASUS Zenbook S 14 ultra-7 laptop
    Lær ASUS Zenbook S 14 at kende
    • Intel® Core™ Ultra 7 258V
    • Copilot+ PC
    • 32 GB RAM, 1 TB M.2 NVMe SSD
    • 14" Lumina OLED-berøringsskærm (2880 x 1800)
    • 120 Hz-skærm, DisplayHDR True Black 500
    • NPU AI-motor og Intel® Arc™-grafikkort (47 TOPS)
    • Ekstremt tynd og let
    • Wi-Fi 7, 2 x Thunderbolt 4
    To ASUS Zenbook S 14 ultra 7 laptops på grå baggrund
    Moderne elegance
    Zenbook S 14 kombinerer elegant design og førsteklasses kvalitet i en ultratynd profil på kun 11 mm og en vægt på 1,5 kg. Inspireret af naturen er den lavet af holdbart Ceraluminum-materiale, der bruges i luftfart og luksusure, i farven Zumaia Gray. Den metalliske konstruktion, der er lavet med CNC-bearbejdning, giver uovertruffen styrke og holdbarhed. Zenbook S 14 opfylder de militære standarder MIL-STD 810H, hvilket sikrer holdbarhed og robusthed.
    AI-aktiveret ydeevne
    I hjertet af Zenbook S 14 UX5406SA ligger Intel® Core™ Ultra 7 258V-processoren. Denne kraftfulde CPU er konstrueret til at håndtere de mest krævende opgaver med lethed. Med en almindelig hastighed på 1,4 GHz, der kan turbo-booste op til 4,8 GHz, kan du vinde gennem intensive applikationer, multitasking og multimedieforbrug uden at svede. Processorens avancerede egenskaber sikrer, at uanset om du arbejder på komplekse regneark, redigerer højopløselige videoer eller spil, leverer din Zenbook S en jævn, responsiv oplevelse.
    Fantastisk 3K OLED-touchskærm
    Thunderbolt 4 tilslutning
    Bærbarhed og udholdenhed
    Forbindelse
    - Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4
    - 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A
    - 2x Thunderbolt™ 4 understøtter display/strømforsyning
    - 1x HDMI 2.1 TMDS
    - 1x 3,5 mm Kombi lydstik