  • MSI Stealth AI9-HX370/16/1TB/5070TI/16(QHD)-240 bærbar gaming computer
    Dette produkt er endnu ikke blevet bedømt.0
    MSIFeatureIcon
    Kort om produktet
    Ekskl. moms
    Smart at tilføje
    Specifikationer
    • AMD Ryzen AI9-HX370 processor
    • NVIDIA GeForce RTX 5070TI grafikkort
    • 16GB LPDDR5X RAM, 1TB M.2 PCIe SSD
    Se alle specifikationer
    promotion
    Mix & Match: Spar 1000.- for hver 4000.- du køber for*
    Læs mere
    Denne MSI Stealth AI9-HX370/16/1TB/5070TI/16(QHD)-240 bærbare gaming computer kan holde dig underholdt, når du er på farten. Den kraftfulde AMD Ryzen™ AI9-processor sammen med NVIDIA GeForce RTX 5070TI-grafik lader dig skrue grafikindstillingerne helt op på ultra og nyde flydende gameplay. Og den 16" Quad HD+ IPS-skærm med en opdateringshastighed på 240 Hz vil få alt til at se skarpt, levende og super-flydende ud.
    Ryzen™ processor
    Den 12-kernede AMD Ryzen™ AI9-HX370-processor muliggør højere klokhastigheder og lavere strømforbrug. Du kan køre flere krævende programmer samtidigt uden at opleve forsinkelser eller nedsat hastighed, hvilket er ideelt til streaming eller intensiv multitasking. Processoren kan skifte op til 5,1 GHz i hurtig turbo-tilstand. Den suppleres af 16 GB hurtig LPDDR5X RAM for at give problemfri drift med hukommelseskrævende programmer.
    NVIDIA GeForce RTX 5070TI
    240 Hz QHD+ skærm
    Den 16-tommer IPS-skærm har krystalklar Quad HD+ 2560 x 1600p opløsning. Den kører med en opdateringshastighed på 240 Hz, hvilket giver dig mulighed for at opleve utroligt flydende gaming. Panelet dækker 100% af DCI-P3-farveområdet, hvilket betyder, at farverne vil være levende og nøjagtige. Og 16:10-forholdet giver dig mere plads på skærmen.