  • MSI Stealth U9-275HX/64/2TB/5090/18(UHD)-120 bærbar gaming computer
    Dette produkt er blevet bedømt til 5 ud af 5 stjerner.51
    Specifikationer
    • Intel® Core™ U9-275HX processor
    • NVIDIA GeForce RTX 5090 grafikkort
    • 64GB DDR5 RAM, 2TB M.2 PCIe SSD
    Se alle specifikationer
    Denne MSI Stealth U9-275HX/64/2TB/5090/18(UHD)-120 bærbare gaming computer kan holde dig underholdt, når du er på farten. Den kraftfulde Intel® Core™ U9-processor sammen med NVIDIA GeForce RTX 5090-grafik lader dig skrue grafikindstillingerne helt op på ultra og nyde flydende gameplay. Og den 18" Ultra HD+ Mini LED-skærm med en opdateringshastighed på 120 Hz vil få alt til at se skarpt, levende og super-flydende ud.
    Intel® processor
    Den 24-kernede Intel® Core™ U9-processor fra Raptor Lake Refresh-familien muliggør højere klokhastigheder og lavere strømforbrug. Du kan køre flere krævende programmer samtidigt uden at opleve forsinkelser eller nedsat hastighed, ideelt til streaming eller intensiv multitasking. Processoren kan skifte op til 5,4 GHz i hurtig turbo-tilstand. Den suppleres af 64 GB hurtig DDR5 RAM for at give problemfri drift med hukommelseskrævende programmer.
    NVIDIA GeForce RTX 5090
    120 Hz UHD+ skærm
    Den 18-tommer Mini LED-skærm har krystalklar Ultra HD+ 3840 x 2400p opløsning. Den kører med en opdateringshastighed på 120 Hz, så du kan opleve utroligt flydende gaming. Panelet dækker 100% af DCI-P3 farvespektret, hvilket betyder, at farverne vil være levende og nøjagtige. Og 16:10-forholdet giver dig mere plads på skærmen.