  • Samsung LC27RG50FQUXEN 27" buet gaming skærm
    Samsung
    Kort om produktet
    Samsung LC27RG50FQUXEN gaming skærmen leverer en fordybende gaming-oplevelse med høj kontrast og skarpe detaljer takket være et 27" VA-panel med 1080p opløsning, 240 Hz opdateringshastighed, Nvidia G-sync billedsynkronisering og et buet skærmformat.Læs mere om produktet
    SilverSamsung
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Specifikationer
    • 27" 1080p VA-panel
    • 240 Hz opdatering, Nvidia G-sync
    • 2x HDMI, DisplayPort, 3,5 mm lyd
    Se alle specifikationer
    Samsung LC27RG50FQUXEN 27" gaming skærmen leverer dybere indlevelse i gaming-verden. Takket være VA-panelet med 1080p-opløsning kan skærmen levere et højt, indbygget kontrast- og detaljeniveau, som giver fremragende realisme i dine spil og andre medier. Skærmens 1500R krumning fører skærmens kanter tætter på dit perifere syn, så du kan opfatte alt indhold mere naturligt, uden at skulle dreje dit hoved eller skifte fokus.
    Smidig gameplay
    Nu kan du følge med i selv de hurtigste FPS eller racerspil takket været skærmens 144 Hz opdateringshastighed.
    Nvidia G-Sync
    Nøglefunktioner:
    - 27" diagonalt VA-panel
    - 1500R krumning (diameter med 1.500 mm radius)
    - 1920 x 1080 FHD resolution
    - 3000:1 typisk kontrast
    - Mega dynamisk kontrast
    - 4 ms GtG responstid
    - 300 cd/m2 lysstyrke
    Forbindelser
    - HDMI v2.0 input
    - DisplayPort v1.2 input
    - 3,5 mm output til hovedtelefoner