  • Lenovo IdeaPad Pro 5 R7-8HS/16/512 16" bærbar computer
    Dette produkt er blevet bedømt til 5 ud af 5 stjerner.52
    Lenovo
    Kort om produktet
    Den bærbare Lenovo IdeaPad Pro 5 16" computer er en velafrundet maskine til dem, der er på farten, takket være dens 16" IPS-skærm med en opdateringshastighed på 120 Hz, en octa-core AMD Ryzen 7-processor, 16 GB DDR5 RAM og ekstra hurtig M.2 PCIe SSD.Læs mere om produktet
    GoldLenovo
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Ekskl. moms
    Skærmtype: IPS
    Den præcise kombination mangler
    Specifikationer: R7 8845HS / 16GB RAM / 512GB SSD
    Specifikationer
    • AMD Ryzen™ 7 8845HS-processor
    • 16" 2,5K IPS-skærm
    • 16 GB DDR5 RAM, 512 GB SSD
    Se alle specifikationer
    MerePC
    Denne PC opfylder ikke kravene for at være en Mere PCinfo2
    Du finder vores store udvalg afMere PC her
    Mere performance
    Mere batteri
    Mere frihed
    Mere kreativitet
    Temperatur (tomgang) 4/5
    Temperatur (belastning) 5/5
    Støjniveau 2/5
    Laptop icon
    Batteri
    12h 28m
    Batteri
    Nyd en jævn ydeevne, uanset hvor du er, med den bærbare Lenovo IdeaPad Pro 5 16". Den bærbare computer har en 16" IPS-skærm med en opdateringshastighed på 120 Hz, som er jævn og giver flotte farver. Octa-core AMD Ryzen 7-processoren sammen med 16 GB hurtig DDR5 RAM sørger for, at du nemt kan skifte mellem krævende apps og maksimere din multi-tasking. 512 GB SSD indlæser dine data på et øjeblik.
    Kraften fra Ryzen
    120Hz WQXGA-skærm
    Den 16'' store IPS LED-skærm har en krystalklar og detaljeret WQXGA-opløsning med 2560 x 1600 pixels. Skærmen har en jævn opdateringshastighed på 120 Hz, mens de smalle siderammer maksimerer den brugbare skærmplads uden at skabe unødvendige distraktioner, mens du spiller, så du kan fordybe dig i spilverdenen. IPS-teknologi giver dybere kontrast, lysere farver og bredere betragtningsvinkler.
    SSD-lagring
    HDMI
    Tilslutningsmuligheder
    - 1x USB-C 4 Gen 3x2 port
    - 1x USB-C 3.2 Gen 2-port
    - 2x USB-A 3.2 Gen 1-porte
    - 1x HDMI-port
    - 1x plads til SD-kort
    - 1x 3,5 mm høretelefon/mikrofonstik
    - Wi-fi 6E, Bluetooth 5.2
    Andre funktioner
    - 2W stereohøjttalere med Dolby Atmos-optimering