  • Lenovo Legion 5 Pro R7/16/1000/3070/165Hz 16" bærbar gaming computer
    Dette produkt er endnu ikke blevet bedømt.0
    LenovoFeatureIcon
    Kort om produktet
    Den bærbare Lenovo Legion 5 Pro computer har masser af kraft takket være AMD Ryzen™ processoren og Nvidia™ GPU, og den flotte WQHD-skærmen leverer op til 165 Hz opdateringshastighed. Lenovo Premium Care inkluderet.Læs mere om produktet
    GoldLenovo
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Ekskl. moms
    OutletprisNyt produkt 11497.-Nyt produkt 9198.-
    Brugt - tydelig tegn på brug
    Nyt produkt 11497.-9198.-
    Specifikationer
    • AMD Ryzen™ 7 5800H processor
    • GeForce RTX 3070, QHD 165Hz
    • 16 GB DDR4 RAM, 1.000 GB SSD
    Se alle specifikationer
    Lenovo Legion 5 Pro leverer fantastisk visuel ydelse til at matche avanceret gaming-kraft fra AMD Ryzen™ processoren og Nvidia™ GPU. WQHD IPS-panelet leverer visuelt indhold ved 165 Hz opdateringshastighed og har HDR-kapacitet. Lenovo Legion AI engine hjælpe dig med at holde frame rates oppe hele tiden.
    Lenovo Premium Care
    Ryzen™ Cezanne
    Ryzen™ 5000 Cezanne er baseret på Zen 3 mikroarkitektur og tilbyder højere ydelse end den tidligere Renoir-generation, men er mere strømeffektiv. Octa-core Ryzen™ 7 mobilprocessoren kan takle selv krævende opgaver smidigt. Den kan også køre 2 tråde pr. kerne, ideelt til eksempelvis streaming af din gaming. Når der er brug for det, kan processoren skifte til 4,45 GHz turbotilstand for ekstra ydelse. Processoren følges af onboard AMD Radeon grafik og 16 GB hurtige DDR4 RAM.
    Next gen grafik
    165 Hz WQHD-skærm
    16" IPS LED-skærmen har detaljeret og levende WQHD opløsning ved 16:10 billedforhold. IPS-teknologien sikrer dyb kontrast, klare farver og brede betragtningsvinkler. Skærmen kan drives ved op til 165 Hz opdateringshastighed, hvilket sikrer smidig og lag-fri overgange mellem frames. Takket være den exceptionelle 400-nit lysstyrke gør det skærmen muligt at nyde HDR-indhold fuldt ud - fra de dybeste sorte toner til de klareste lyse toner.
    Nvidia G-Sync
    Hurtig lagring
    1 TB PCIe NVMe SSD-lagringen klarer booting og loading på et spørgsmål om sekunder.
    HDMI
    Forbindelser
    - HDMI-port
    - 2x vendbare USB-C 3.2 Gen2 porte
    - 4x full-size USB 3.2 Gen1 porte
    - Lynhurtigt wi-fi-ax, Gigabit LAN port og Bluetooth 5.1
    - 3,5 mm mini-jack til høretelefoner/mikrofon