QLED med Mini LED
* 2048 zoner på 98“-model, 1568 zoner på 85""-model, 1248 zoner på 75""-model, 1008 zoner på 65""-model, 720 zoner på 55""-model og 336 zoner på 50""-model.
Kraftfuld lysemissionschip
Forbedret lysstyrke og øget effektivitet gengiver naturligt lyse og mørke scener med klarhed.
Kondenseret mikrolinse
Dynamisk lysalgoritme
Bidirectional 23 bit
Jo mere præcist baggrundsbelysningen styres, desto tydeligere bliver billeddetaljerne.
Transient Response
Micro-OD
Bedre billedkvalitet. Tyndere kabinet.
Skærmen overhaler traditionelle 50/60Hz-modeller med en visningshastighed på 144 billeder pr. sekund, der resulterer i en ultraflydende visning. Med TCLs 144Hz skærm kan du nyde tempofyldte sportsbegivenheder og actionfilm uden flimmer eller hak – bare fejlfri, flydende bevægelser.
Dette TCL-TV understøtter dem alle!
For gamere er en responsiv TV-skærm lige så vigtig som et godt billede. MQLED85K-serien understøtter HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR og 120Hz VRR, så du automatisk får den laveste latenstid og de bedste billedindstillinger til gaming. Derudover får du VRR, FreeSync Premium Pro, Game Bar og 288Hz Game Accelerator.
288Hz Game Accelerator: TCLs nyeste DLG-teknologi (Dual Line Gate) giver dig en højere opdateringsfrekvens og forbedret latenstid til PC-gaming (288Hz Game Accelerator i FHD-opløsning).
* 288Hz opdateringshastighed kan opnås ved hjælp af en unik algoritme og teknologi. 240Hz Game Accelerator er kun tilgængelig på 55""-model; 288Hz Game Accelerator er tilgængelig på 65”-, 75”-, 85”- og 98""-modeller.
Bang & Olufsen er pionerer inden for storslået lyd.
Nu kan du nyde dit yndlingsindhold på en meget større TCL-skærm – helt uden kabler.
Chromecast built-in er nu Google Cast.
Flicker Free
Naturligt lys
Lavt blåt lys
Bevægelseskompensation
Det ultraslanke design i ægte metal er både elegant og robust og blender sømløst ind i din stue.
TCL MQLED85K‑serien leveres også med et stativ, der kan justeres i højden.*
Et tidløst design, der løfter og matcher din boligindretning.
* Højdejusterbart stativ tilgængeligt til 55”-, 65”-, 75”-, 85’’- og 98""-modeller.
Elgiganten Konto
Med delbetaling kan du vælge den løbetid og månedlige pris, der passer dig bedst.
Samlet kreditbeløb
Månedlig betaling
Variabel debitorrente
6.93%
Tilbagebetalingsperiode
12 mdr
Månedligt gebyr
29.-
Samlede kreditomkostninger
Årlig omkostningsprocent (ÅOP)
8.78%