* 512 zoner på 98”-model; 420 zoner på 85”-model, 312 zoner på 75”-model, 242 zoner på 65”-model og 180 zoner på 55”- og 50”-modeller.
HVA-skærm Flydende krystalstruktur Konventionel skærm Flydende krystalstruktur
Kraftfuld lysemissionschip
Forbedret lysstyrke og øget effektivitet gengiver naturligt lyse og mørke scener med klarhed.
Kondenseret mikrolinse
Dynamisk lysalgoritme
Bidirectional 23 bit
Jo mere præcist baggrundsbelysningen styres, desto tydeligere bliver billeddetaljerne.
Transient Response
Micro-OD
Bedre billedkvalitet. Tyndere kabinet.
Skærmen overhaler traditionelle 50/60Hz-modeller med en visningshastighed på 144 billeder pr. sekund, der resulterer i en ultraflydende visning. Med TCLs 144Hz skærm kan du nyde tempofyldte sportsbegivenheder og actionfilm uden flimmer eller hak – bare fejlfri, flydende bevægelser.
Dette TCL-TV understøtter dem alle!
For gamere er et responsivt TV lige så vigtigt som et med god billedkvalitet. MQLED75K-serien understøtter HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR og 120Hz VRR, så du automatisk får den laveste latenstid og de bedste billedindstillinger til gaming. Derudover kommer den med VRR (Variable Refresh Rate), FreeSync Premium Pro-certificering, Game Bar og 240Hz Game Accelerator.
240Hz Game Accelerator: TCLs nyeste DLG-teknologi (Dual Line Gate) giver dig en højere opdateringsfrekvens og forbedret latenstid til PC-gaming (240Hz Game Accelerator i FHD-opløsning).*
* 240Hz og 288Hz opdateringshastigheder kan opnås ved hjælp af en unik algoritme og teknologi. 240Hz Game Accelerator er kun tilgængelig på 50”- og 55”-modeller; 288Hz Game Accelerator er tilgængelig på 65”-, 75”-, 85”- og 98”-modeller.
* 2.1 Onkyo Dolby Atmos kun på 55”-, 65”-, 75”-, 85”- og 98”-modeller; 2.0 Dolby Atmos på 50”-model.
** Dolby Atmos og dobbelt-D-symbolet er registrerede varemærker tilhørende Dolby Laboratories.
*2.0 Dolby Atmos tilgængelig på 43”-, 50”-, 55”-, 65”- og 75’’-modeller.
*Dolby Atmos og det dobbelte D-symbol er registrerede varemærker tilhørende Dolby Laboratories.
Nu kan du nyde dit yndlingsindhold på en meget større TCL-skærm – helt uden kabler.
Chromecast built-in er nu Google Cast.
Flicker Free
Naturligt lys
Lavt blåt lys
Bevægelseskompensation
* Dobbeltstående fod (justérbar bredde) kun tilgængelig på 65”-, 75”- og 85”-modeller. 98”-modellen leveres med højdejusterbar fod.
Delbetaling
Med delbetaling kan du vælge den løbetid og månedlige pris, der passer dig bedst.
Samlet kreditbeløb
Månedlig betaling
299.-
Variabel debitorrente
6.93%
Tilbagebetalingsperiode
33 mdr
Månedligt gebyr
29.-
Samlede kreditomkostninger
Årlig omkostningsprocent (ÅOP)
11.57%