  • TCL 65" MQLED75K 4K MINI-LED TV (2025)
    TCL
    Kort om produktet
    TCL MQLED75K-serien kombinerer QD-Mini LED, QLED, 4K HDR Premium, 144Hz Motion Clarity Pro for kraftfulde præcise kontraster, skarp og farverig HDR-billedkvalitet.Læs mere om produktet
    GoldTCL
    Leverandørens EcoVadis-scoreLæs mere om EcoVadis
    Ekskl. moms
    4 Outlet-produkt tilgængeligt Fra 8199.-Fra 6559.-
    Energimærkning
    Skærmstørrelse (tommer): 65
    Nyttige tjenester (fragtomkostninger kommer i tillæg)
    Specifikationer
    • 144Hz VRR Premium QD-Mini LED
    • Full Array Local Dimming
    • HVA Panel & 4K HDR Premium
    Se alle specifikationer
    promotion
    Få den bedste lyd til dit nye TV!
    Læs mere
    promotion
    Mix & Match: Spar 1000.- for hver 4000.- du køber for*
    Læs mere
    MQLED75K - BannerMQLED75K - Banner
    TCL MQLED75 bannerTCL MQLED75 banner
    QD-Mini LED  Precise Dimming Series
    Et visuelt mesterværk
    QLED med Mini LED
    * 512 zoner på 98”-model; 420 zoner på 85”-model, 312 zoner på 75”-model, 242 zoner på 65”-model og 180 zoner på 55”- og 50”-modeller.
    Quantum Dot-teknologi
    Perfekte farver
    4K HDR PREMIUM vs FHD
    Fantastisk kontrast, imponerende detaljer og slående lysstyrke
    HVA-skærm til højere kontrast og flere detaljer
    Højere kontrast, flere detaljer
    TCL All-domain Halo Control Technology
    TCL All-domain Halo Control-teknologi
    Kraftfuld lysemissionschip
    Forbedret lysstyrke og øget effektivitet gengiver naturligt lyse og mørke scener med klarhed.
    Kondenseret mikrolinse
    Dynamisk lysalgoritme
    Bidirectional 23 bit
    Jo mere præcist baggrundsbelysningen styres, desto tydeligere bliver billeddetaljerne.
    Transient Response
    Micro-OD
    Bedre billedkvalitet. Tyndere kabinet.
    AiPQ Pro Processor
    Fokus på omfattende billedkvalitetsoptimering
    144Hz opdateringshastighed
    144Hz skærm for bevægelse i topklasse
    Skærmen overhaler traditionelle 50/60Hz-modeller med en visningshastighed på 144 billeder pr. sekund, der resulterer i en ultraflydende visning. Med TCLs 144Hz skærm kan du nyde tempofyldte sportsbegivenheder og actionfilm uden flimmer eller hak – bare fejlfri, flydende bevægelser.
    HDR MULTIFORMAT
    Fantastisk HDR uanset kilden
    Dette TCL-TV understøtter dem alle!
    Spil som en professionel
    Spil som en professionel
    For gamere er et responsivt TV lige så vigtigt som et med god billedkvalitet. MQLED75K-serien understøtter HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR og 120Hz VRR, så du automatisk får den laveste latenstid og de bedste billedindstillinger til gaming. Derudover kommer den med VRR (Variable Refresh Rate), FreeSync Premium Pro-certificering, Game Bar og 288Hz Game Accelerator.
    288Hz Game Accelerator: TCLs nyeste DLG-teknologi (Dual Line Gate) giver dig en højere opdateringshastighed og forbedret spilydelse til PC-gaming (288Hz Game Accelerator i FHD-opløsning)*.
    * 240Hz og 288Hz opdateringshastigheder kan opnås ved hjælp af en unik algoritme og teknologi. 240Hz Game Accelerator er kun tilgængelig på 50”- og 55”-modeller; 288Hz Game Accelerator er tilgængelig på 65”-, 75”-, 85”- og 98”-modeller.
    ONKYO 2.1 lydsystem
    Biografisk lydoplevelse derhjemme
    * 2.1 Onkyo Dolby Atmos kun på 55”-, 65”-, 75”-, 85”- og 98”-modeller; 2.0 Dolby Atmos på 50”-model.
    ** Dolby Atmos og dobbelt-D-symbolet er registrerede varemærker tilhørende Dolby Laboratories.
    TCL QLED780K - Dolby Atmos
    Tag biograflyden med hjem
    *2.0 Dolby Atmos tilgængelig på 43”-, 50”-, 55”-, 65”- og 75’’-modeller.
    *Dolby Atmos og det dobbelte D-symbol er registrerede varemærker tilhørende Dolby Laboratories.
    Google TV
    Underholdning du elsker. Med lidt hjælp fra Google.
    Styr det hele med Google TV håndfri stemmestyring
    Miracast & Google Cast (Chromecast) & Airplay 2
    Cast nemt fra din mobil, tablet eller laptop til dit TCL-TV
    Nu kan du nyde dit yndlingsindhold på en meget større TCL-skærm – helt uden kabler.
    Chromecast built-in er nu Google Cast.
    Øjenbeskyttelsesteknologi
    Klar til en lang rejse
    Flicker Free
    Naturligt lys
    Lavt blåt lys
    Bevægelseskompensation
    Rammeløst design
    Minimalistisk stil, der passer perfekt til moderne indretning
    * Dobbeltstående fod (justérbar bredde) kun tilgængelig på 65”-, 75”- og 85”-modeller. 98”-modellen leveres med højdejusterbar fod.
    Multisound - hør lyd fra flere kilder samtidig
    Få lyd fra TV-højttalere og hovedtelefoner samtidig
    Købsguide TV
    TCL MQLED75K-serien kombinerer QD-Mini LED, QLED, 4K HDR Premium, 144Hz Motion Clarity Pro for kraftfulde præcise kontraster, skarp og farverig HDR-billedkvalitet.
    Oveni, med Game Master, HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR, FreeSync Premium Pro, TCL Game bar og alle de nyeste understøttede HDR-formater (inklusive HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ) er dette TCL QD-Mini LED-tv den bedste ledsager til at nyde alle HDR-film, streaming, sport og spil.
    Med højttalere af høj kvalitet kan du nyde fordybende 2.1 Onkyo (kun for 55"-98")* Dolby Atmos-lydkvalitet eller overføre den til en TCL-soundbar.
    ** Stativ med dobbelt stativposition (justerbar i bredden) fås kun på 65", 75" og 85" modeller. 98" modellen leveres med et højdejusterbart stativ.